SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Gräddkanna 8123055
nr 812 3055
Gräddkanna
Silver, 1840, Sverige, Delvis förgylld, höjd: 15
måndag 4 mars 2013
kl 18:33:41
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver